Daniel Ryciak
22.10.2020, 19:00

Andy Sheppard & Przemysław Strączek Trio

Przemysław Strączek, doskonale znany sympatykom Śląskiego Jazz Clubu, pojawi się w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą z gościem specjalnym, jednym z najważniejszych brytyjskich saksofonistów, postacią wytwórni ECM Andy Sheppardem.

Andy Sheppard & Przemysław Strączek Trio

miejsce:
MOK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Zespół wystąpi tylko w trzech miejscach w Polsce, w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Tym samym będzie prezentowana muzyka z najnowszej płyty Strączka Fig Tree.
W Gliwicach oczywiście zaprasza Śląski Jazz Club, w ramach czwartkowe cyklu.

Płyta "Fig Tree" to szósty album gitarzysty Przemysława Strączka. Muzyka zawarta na płycie charakteryzują się współczesnym podejściem do brzmienia kwartetu z wykorzystaniem kolorystyki instrumentalnej, sonorystyki. W utworach można znaleźć odniesienie do różnych dokonań muzyki jazzowej, w tym także polskiej szkoły jazzowej, od jazzu modalnego poprzez free jazz i współczesnej harmonii. Elementy tych gatunków przefiltrowywane są przez osobę autora oddając jego postrzeganie dzisiejszej muzyki przez pryzmat gitary jako instrumentu akompaniującego i solowego.


Warto dodać, że płyta została zarejestrowana w Polsce w Maq studio, natomiast miksem i masteringiem zajął się światowej sławy inżynier dźwięku Katsuhiko Naito w studiu Avatar w Nowym Jorku, który jest znany ze współpracy m.in. z Al Di Meolą, Johnem Scofieldem, Marią Schneider czy Lee Konitzem.
Ale to o albumie, a my zapraszamy na koncert. I to gościem specjalnym w postaci Andego Shepparda.


Przemysław Strączek
Gitarzysta, kompozytor, producent, dwukrotny laureat Konkursu im. Marka Blizińskiego, jeden z siedmiu finalistów ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku.


Andy Sheppard
Jeden z najważniejszych brytyjskich saksofonistów jazzowych i kompozytorów, nagradzany wielokrotnie przez Brytyjską Akademię Fonograficzną w kategorii muzyki jazzowej.


Andy Sheppard – ts
Przemysław Strączek – g
Wojciech Pulcyn – db
Patryk Dobosz – dr

Koncert realizowany w ramach jubileuszu urodzin Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club.


Bilety: wejście za zaproszeniami. Bilety na koncert Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio są jednocześnie wejściówkami na koncert Andy Sheppard & Przemysław Strączek Trio. Oba koncerty realizowane są tego samego dnia, w tej samej lokalizacji (pierwszy o 19.00, drugi o 20.30). Dodatkowym atutem koncertu będzie wspólny występ obu składów na koniec wieczoru.

miejsce:
MOK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice

Wszystkich zainteresowanych rezerwacją prosimy o przesyłanie maili na adres: czwartek@sjc.pl
- w tytule maile proszę podać tytuł koncertu,
- w treści opisać ilu osób dotyczy rezerwacja,


Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Ślaski Jazz Club) będzie w pierwszej kolejności kontaktować się z osobami, które dokonały rezerwacji.

Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.*


*Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID19 oraz z potencjalnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) zastrzega sobie prawo zmian w repertuaru, miejsca i sposobu realizacji koncertu, do odwołania wydarzenia włącznie

Organizator i pomysłodawca

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij