Daniel Ryciak
22.10.2020, 20:30

Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio

Posiadacz najbardziej soulowego głosu wśród rodzimych wokalistów, czyli Mieczysław Szcześniak, i najbardziej zapracowany aranżer, pianista, Krzysztof Herdzin, połączyli siły, by zmierzyć się z nie lada wyzwaniem.

Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio

miejsce:
MOK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Otóż, sięgnęli po światowe przeboje, których ikoniczne wykonania zapadły wszystkim głęboko w pamięci. Trio Krzysztofa Herdzina akompaniujące wokaliście współtworzą: kontrabasista Robert Kubiszyn i laureat nagrody Grammy z triem Włodka Pawlika - perkusista Cezary Konrad.

– Zrealizowaliśmy ten projekt nie po to, żeby zrobić coś lepiej, ale żeby przefiltrować te legendarne dla nas piosenki przez naszą wrażliwość – mówi Krzysztof Herdzin. "Songs From Yesterday" to spojrzenie na to, co dla nas było i jest ważne, inspirujące. – Na tym polega właśnie geniusz twórców tych numerów, one są ponadczasowe - dodaje Mieczysław Szcześniak. Zawsze staram się wyciągnąć z kompozycji to, co jest ich istotą, przeżyć wyjątkowe chwile, w których spoglądamy na rzeczy z pozoru malutkie, spowszedniałe.

Mietek Szcześniak
Cudowne dziecko polskiej sceny, nie tylko jazzowej. Jeden na najciekawszych i najpopularniejszych wokalistów.

Krzysztof Herdzin
Z powodzeniem łączy działalność na polach muzyki klasycznej, jazzowej i pop, w rolach kompozytora, orkiestratora, dyrygenta symfonicznego, pianisty jazzowego, pianisty kameralisty, autora piosenek, producenta płyt, wykładowcy akademickiego

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży


miejsce:
MOK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice

Wszystkich zainteresowanych rezerwacją prosimy o przesyłanie maili na adres: czwartek@sjc.pl
- w tytule maile proszę podać tytuł koncertu,
- w treści opisać ilu osób dotyczy rezerwacja,

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) będzie w pierwszej kolejności kontaktować się z osobami, które dokonały rezerwacji.

Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.*

*Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID19 oraz z potencjalnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) zastrzega sobie prawo zmian w repertuaru, miejsca i sposobu realizacji koncertu, do odwołania wydarzenia włącznie.

Organizator i pomysłodawca

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij