Daniel Ryciak
29.10.2020, 19:00

Artur Dutkiewicz i Janusz Prusinowski Kompania

Połączenie tradycji ludowego muzykowania z uniwersalnym językiem współczesnego jazzu. Ale co ważne, a wszystko na, folkową nutę.

Artur Dutkiewicz i Janusz Prusinowski Kompania

miejsce:
Pałac w Rybnej
Powstańców Warszawskich 83, 42-680 Tarnowskie Góry
prowadź do celu kup bilet

Mazurki Artura Dutkiewicza, oparte na rytmach ludowych, w połączeniu z jazzowym groove’m oraz improwizacją są projektem prekursorskim we współczesnej polskiej muzyce. Jakby tego było mało, Dutkiewicz do swojego projektu zaprosił kapelę Janusza Prusinowskiego, czyli kontynuatorów tradycji ludowego muzykowania. Kompania gra i śpiewa tradycyjne mazurki i oberki na instrumentach ludowych: skrzypce, basy, flet drewniany, harmonia polska, szałamaja, bęben.
Koncert Artura Dutkiewicza oraz Kompanii Janusza Prusinowskiego stanowi oryginalną, pełną dynamiki kombinację nowoczesnego jazzu ze źródłową polską muzyką ludową i śpiewem.

Janusz Prusinowski Kompania
Janusz Prusinowski Kompania to kontynuatorzy tradycji wiejskich muzykantów. A przy okazji niezwykła formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji.


Artur Dutkiewicz
Pianista i kompozytor. „Ambasador jazzu”. Promuje kulturę polską za granicą, podkreślając swoje korzenie. W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 60 krajach globu, od USA przez Europę po Hongkong i Australię.

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży

miejsce:
Pałac w Rybnej
Powstańców Warszawskich 83, 42-680 Tarnowskie Góry

Wszystkich zainteresowanych rezerwacją prosimy o przesyłanie maili na adres: czwartek@sjc.pl
- w tytule maile proszę podać tytuł koncertu,
- w treści opisać ilu osób dotyczy rezerwacja,

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Ślaski Jazz Club) będzie w pierwszej kolejności kontaktować się z osobami, które dokonały rezerwacji.

Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.*


*Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID19 oraz z potencjalnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) zastrzega sobie prawo zmian w repertuaru, miejsca i sposobu realizacji koncertu, do odwołania wydarzenia włącznie

Organizator i pomysłodawca

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij