Daniel Ryciak
19.11.2020, 20:00

Ewa Uryga „Mahalia Jackson In Memorial”

Ze względu na wprowadzenie nowych obostrzeń związanych z pandemią koncert Ewy Urygi udziałem publiczności zaplanowany na 19 listopada nie odbędzie się.

Ewa Uryga „Mahalia Jackson In Memorial”

miejsce:
MDK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Aktualizacja z 11 listopada 2020

Koncert Ewy Urygi w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą będzie transmitowany online, poprzez nasze profile na FB (zarówno na Czwartku Jazzowym jak i na SJC) oraz na kanale YouTube Śląskiego Jazz Clubu.

Zapraszamy do subskrybcji i ustawienia powiadomień o transmisjach. 

Aktualizacja z 9 listopada 2020

Koncerty z udziałem publiczności zaplanowane na 12, 19 i 26 listopada nie odbędą się. Uruchamiamy procedury zwrotu biletów. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety przez serwis Bilety24 otrzymają zwrot kosztów biletu.


Planujemy zrealizować powyższe koncerty w trybie online. Czyto się uda, potwierdzimy do środy, 11 listopada.

Najnowszy projekt muzyczny Ewy Urygi jest inspirowany muzyką Mahalii Jackson, której twórczość zafascynowała Urygę jeszcze w wieku młodzieńczym, a fascynacja ta przesądziła o wyborze jazzu jako kierunku w jej karierze artystycznej.

O absolutnej wyjątkowości tego przedsięwzięcia ma stanowić fakt, że zostanie w nim zaśpiewana kompozycja Fryderyka Chopina, do której tekst został napisany przez Mahalię Jackson.

Ponadto na koncercie będzie można usłyszeć utwory z repertuaru Mahalii, ale z zupełnie innych jazzowych aranżacjach, których autorem jest Mark Soskin. Między innymi znalazł się utwór z filmu „Żona Pastora„ – „Somebody bigger than you and me„ ,w którym główną rolę zagrała Whitney Huston, a dawno temu wykonywała właśnie Mahalia Jackson.

Niewątpliwie projekt jest przypomnieniem wielu Jej pięknych pieśni i Jej samej jako legendarnej postaci – trochę zapomnianej.

Zatem koncert w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2020 będzie wspaniałą okazją na przybliżenie legendarnej Mahalii Jakcson w nowej jazzowej odsłonie muzycznej.

Ewa Uryga

Bez wątpienia jedna z najwybitniejszych wokalistek, obdarzona niezwykłą barwą głosu, często łączona z negro spirituals czy gospel.

 

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży

miejsce:
MDK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice

 

 

Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.*

 

 

*Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID19 oraz z potencjalnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) zastrzega sobie prawo zmian w repertuaru, miejsca i sposobu realizacji koncertu, do odwołania wydarzenia włącznie.

Organizator i pomysłodawca

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij