Daniel Ryciak
13.05.2021, 19:00

Jest Jazz #003 I Aneta i Maciej Kanik

Tym razem w ramach cyklu Jest Jazz zapraszamy na rozmowę z Anetą i Maciejem Kanikami, fotografami, których można spotkać na Bielskiej Zadymce Jazzowej, OFF Festiwalu, Rawa Blues Festiwalu, Colours of Ostrawa i wielu innych wydarzeniach kulturalnych.

Jest Jazz #003 I Aneta i Maciej Kanik

miejsce:
Kanał SJC na YouTube // Platformy podcastowe
youtube.com/ŚląskiJazzClubSilesianJazzClub // anchor.fm/jest-jazz
prowadź do celu

Z kim rozmawiamy

Anna Kanik

Prócz fotografii kocha czytać książki, słuchać dobrej muzyki (szczególnie na żywo), naturę i ciszę (kiedy trzeba), owoce (arbuzy mogłaby jeść na okrągło), ciepło i sen. Na co dzień stara się myśleć pozytywnie, mieć szklankę do połowy pełną i cieszyć się najmniejszymi nawet szczęściami dnia codziennego. Dlatego fotografią zatrzymuje czas.


Maciej Kanik

Urodzony w Bielsku-Białej ambitny buntownik uparcie dążący do realizacji postawionych celów. Na co dzień manager, fotoreporter i prezes Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni”. Współpracuje z portalem nowiny.pl, gdzie można znaleźć jego fotoreportaże. Wielokrotnie wyróżnianie w konkursach fotograficznych prace Macieja prezentowane były na wystawach indywidualnych i grupowych, nie tylko o tematyce muzycznej. Publikowane były między innymi na łamach czasopisma Jazz Forum, książkach, albumach i na okładkach płyt muzycznych.

Więcej o tym duecie na stronie AM Kanik

O czym rozmawiamy


O fotografii i wystawach w czasach pandemii, o robieniu relacji z koncertów online, o koncertach i festiwalach, które się nie odbyły, o nowych pasjach i pomysłach na przetrwanie pandemii, o inspiracjach i nowych pomysłach. O tym, czy fotografia to jeszcze pasja, czy już zawód, a może jedno i drugie.

Więcej o idei cyklu znajdziesz na stronie Jest Jazz

Jak wysłuchać lub obejrzeć rozmowy cyklu Jest Jazz

Publikujemy na dwóch platformach. Pierwszy to nasz kanał na YouTube


Premiery w każdy czwartek o 19.00. Każda premiera będzie oficjalnie wrzucona (stworzona) na YT na dwa, trzy dni przed zaplanowaną datą premiery. Link pojawi się także w opisie tego posta. Aby nie przegapić premier sugerujemy juz teraz dać suba i kliknąć dzwoneczek na kanale. 

youtube.com/ŚląsskiJazzClubSilesianJazzClub

Druga platforma do … tutaj w zasadzie trzeba użyć liczby mnogiej, bo mowa o platformach podcastowych.

Można zacząć od Anchor.fm/jest-jazz

Albo na dowolnie wybranej platformie od Spotify zaczynając wpisać hasło – Jest Jazz.
Uwaga, premiery na platformach podcastowych tego samego dnia, czyli w czwartki, ale o 12.00, czyli w samo południe. Taka różnica wynika bardziej z różnym podejściem do platformy YT i podcastowej. Filmy najczęściej oglądasz (zapewne i Ty) wieczorami, a podcastów najczęściej np. podczas jazdy samochodem, przemieszczając się z pracy, w pracy lub do pracy (tudzież w inne kierunki).

 

Trzeci poziom wtajemniczenia


Jest coś takiego. Jeżeli:


- chcesz mieć dostęp do materiałów na tydzień wcześniej przed resztą świata,
- podobają Ci się takie rozmowy i chcesz wesprzeć ich realizację,
- chcesz mieć możliwość otrzymania np. płyty, albumu z autografem, etc,


to dla Ciebie jest właśnie Trzeci Poziom Wtajemniczenia. Aby tam trafić, trzeba zostać patronem SJC.

Jak to zrobić? Wejdź na stronę Patronite/SJC - tam znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, dostęp do materiałów tylko dla patronów.

Dla dociekliwych

Skąd idea i nazwa cyklu rozmów? No cóż, Śląski Jazz Club to istniejące od ponad 65 lat stowarzyszenie jazzowe, więc historia bogata i jest z czego czerpać. Tak się składa, że w latach 80tych powstała publikacja (książeczka) pod takim samym tytułem. Autorem był członek SJC, muzyk (członek High Society Band), filmowiec, reżyser, pracownik TVP – Leszek Furman. Książka została opublikowana w ramach Festiwalu Kultury Studentów i pojawiły się tam wywiady z Andrzejem Zubkiem, Jerzym Jarosikiem i innymi twórcami związanymi z SJC.

Więcej na temat publikacji znajdziesz tutaj - Jest Jazz - Festiwal Kultury Studentów 


A my, w 2021 roku, czasach doświadczonych pandemią, wracamy do rozmów pokazujących stan zjawiska pod tytułem jazz.

Pomysł i realizacja: Daniel Ryciak
Kamery, dźwięk, światło, montaż: Kamil Klimuszko 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij