https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Jest Jazz #004 I Arek i Kacper Skolik - Śląski Jazz Club
Daniel Ryciak
20.05.2021, 19:00

Jest Jazz #004 I Arek i Kacper Skolik

I oto ojciec i syn, w dwóch osobach. Pierwszy to już legenda polskiego jazzu (i nie tylko), drugi zaczyna się objawiać jako muzyk z własną wizją. 

Jest Jazz #004 I Arek i Kacper Skolik

miejsce:
Kanał SJC na YouTube // Platformy podcastowe
youtube.com/ŚląskiJazzClubSilesianJazzClub // anchor.fm/jest-jazz
prowadź do celu

Z kim rozmawiamy

Arek Skolik

Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. Lista muzyków, z którymi współpracował jest imponująca: Lee Konitz, Janusz Muniak, Tomasz Gwinciński, Leszek Możdżer, Maciek Sikała, Tomasz Szukalski, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Krzysztof Popek, Jerzy Milian, John Zorn, Steve Logan, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Tymon Tymański, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Shakin Dudi, Jarosław Śmietana, Nigel Kennedy, Wojciech Karolak, Piotr Cieślikowsk, Stanisław Soyka. Od lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum w kategorii perkusista jazzowy. I jest członkiem Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club od wielu, wielu lat, co czyni zaszczyt SJC.

Kacper Skolik

Zbieżność nazwisk nie przypadkowa. Syn Arka Skolika. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach im. Ludomira Różyckiego. Dodatkowo rozwijał swoje umiejętności pod czujnym okiem ojca. Brał udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych. Był akompaniatorem na corocznym festiwalu sztuk artystycznych "Fama" w 2016 roku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka "Emigra - Symfonia bez końca". Finalista konkursu "Jazz Drummers Competition 2018". Od pewnego czasu związany z duńską sceną jazzową, gdzie także dodatkowo się kształci.

O czym rozmawiamy

Oczywiście, o jazzie. O koncertach. Tych, których nie było, tych które były – głównie online. Czy warto robić koncerty online, co czuje muzyk w trakcie takiego koncertu. Dlaczego Kacper wybrał się do Danii, i czy ojciec jest dumny z syna. Jak radzić sobie w tych nowych, dziwnych czasach i za czym tęsknimy najbardziej.

Więcej o idei cyklu znajdziesz na stronie Jest Jazz

Jak wysłuchać lub obejrzeć rozmowy cyklu Jest Jazz

Publikujemy na dwóch platformach. Pierwszy to nasz kanał na YouTube


Premiery w każdy czwartek o 19.00. Każda premiera będzie oficjalnie wrzucona (stworzona) na YT na dwa, trzy dni przed zaplanowaną datą premiery. Link pojawi się także w opisie tego posta. Aby nie przegapić premier sugerujemy juz teraz dać suba i kliknąć dzwoneczek na kanale. 

youtube.com/ŚląsskiJazzClubSilesianJazzClub

Druga platforma do … tutaj w zasadzie trzeba użyć liczby mnogiej, bo mowa o platformach podcastowych.

Można zacząć od Anchor.fm/jest-jazz

Albo na dowolnie wybranej platformie od Spotify zaczynając wpisać hasło – Jest Jazz.
Uwaga, premiery na platformach podcastowych tego samego dnia, czyli w czwartki, ale o 12.00, czyli w samo południe. Taka różnica wynika bardziej z różnym podejściem do platformy YT i podcastowej. Filmy najczęściej oglądasz (zapewne i Ty) wieczorami, a podcastów najczęściej np. podczas jazdy samochodem, przemieszczając się z pracy, w pracy lub do pracy (tudzież w inne kierunki).

 

Trzeci poziom wtajemniczenia


Jest coś takiego. Jeżeli:


- chcesz mieć dostęp do materiałów na tydzień wcześniej przed resztą świata,
- podobają Ci się takie rozmowy i chcesz wesprzeć ich realizację,
- chcesz mieć możliwość otrzymania np. płyty, albumu z autografem, etc,


to dla Ciebie jest właśnie Trzeci Poziom Wtajemniczenia. Aby tam trafić, trzeba zostać patronem SJC.

Jak to zrobić? Wejdź na stronę Patronite/SJC - tam znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, dostęp do materiałów tylko dla patronów.

Dla dociekliwych

Skąd idea i nazwa cyklu rozmów? No cóż, Śląski Jazz Club to istniejące od ponad 65 lat stowarzyszenie jazzowe, więc historia bogata i jest z czego czerpać. Tak się składa, że w latach 80tych powstała publikacja (książeczka) pod takim samym tytułem. Autorem był członek SJC, muzyk (członek High Society Band), filmowiec, reżyser, pracownik TVP – Leszek Furman. Książka została opublikowana w ramach Festiwalu Kultury Studentów i pojawiły się tam wywiady z Andrzejem Zubkiem, Jerzym Jarosikiem i innymi twórcami związanymi z SJC.

Więcej na temat publikacji znajdziesz tutaj - Jest Jazz - Festiwal Kultury Studentów 


A my, w 2021 roku, czasach doświadczonych pandemią, wracamy do rozmów pokazujących stan zjawiska pod tytułem jazz.

Pomysł i realizacja: Daniel Ryciak
Kamery, dźwięk, światło, montaż: Kamil Klimuszko 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33