Daniel Ryciak
27.05.2021, 19:00

Jest Jazz #005 I Tomasz Kipka i Emanuela Sutyła

Jesteśmy w Studiu / Galerii Tecken w Radzionkowie, gdzie powstaje np. wystawa realizowana w ramach festiwalu Jazz w Ruinach.

Jest Jazz #005 I Tomasz Kipka i Emanuela Sutyła

miejsce:
Kanał SJC na YouTube // Platformy podcastowe
youtube.com/ŚląskiJazzClubSilesianJazzClub // anchor.fm/jest-jazz
prowadź do celu

Z kim rozmawiamy

Jesteśmy w galerii Tecken w Radzionkowie. Tutaj powstaje oprawa wizualna festiwalu Jazz w Ruinach, tutaj także powstają koncepcja wystawy w ramach festiwalu. Studio i galerię prowadzi:
Tomasz Kipka – kurator wystawy w ramach Jazzu w Ruinach. Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W ramach działalności dydaktycznej realizuje przedmioty: Projektowanie graficzne, Struktury wizualne, Psychofizjologia widzenia oraz Przygotowanie projektu do druku. Zajmuje się projektowaniem graficznym i grafiką. Działa szczególnie na polu identyfikacji wizualnej, znaków graficznych, plakatu i grafiki edytorskiej.

Więcej o Tomaszu tutaj

W działalności studia i galerii wspiera go Emanuela Sutyła - Grafik projektant, stypendystka Rektora, absolwentka Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach ze specjalizacją grafika reklamowa oraz grafika warsztatowa. Wnuczka pszczelarza, zakochana w pszczołach i innych owadach. Czerpie inspirację z ich świata i stara się dostrzegać nawet najdrobniejsze piękno. Zapewne też dlatego ma ksywę „Owadziara”.

Więcej o Owadziarze tutaj

O czym rozmawiamy

O tym, co pandemia zmieniała w pracy artystycznej grafików, czy wystawy online są w ogóle możliwe do realizacji, jak je realizować jeśli już. Czy grafikę, a w szczególności plakat, można odbierać w internecie, czy jednak plakat wymaga odbiorcy w świecie realnym. Czy jest sens prowadzić galerię, w szczególności w czasach tak dziwnych. Czy plakat jako forma sztuki wciąż ma sens oraz o wielu innych kwestiach.

Więcej o idei cyklu znajdziesz na stronie Jest Jazz

Jak wysłuchać lub obejrzeć rozmowy cyklu Jest Jazz

Publikujemy na dwóch platformach. Pierwszy to nasz kanał na YouTube


Premiery w każdy czwartek o 19.00. Każda premiera będzie oficjalnie wrzucona (stworzona) na YT na dwa, trzy dni przed zaplanowaną datą premiery. Link pojawi się także w opisie tego posta. Aby nie przegapić premier sugerujemy juz teraz dać suba i kliknąć dzwoneczek na kanale. 

youtube.com/ŚląsskiJazzClubSilesianJazzClub

Druga platforma do … tutaj w zasadzie trzeba użyć liczby mnogiej, bo mowa o platformach podcastowych.

Można zacząć od Anchor.fm/jest-jazz

Albo na dowolnie wybranej platformie od Spotify zaczynając wpisać hasło – Jest Jazz.
Uwaga, premiery na platformach podcastowych tego samego dnia, czyli w czwartki, ale o 12.00, czyli w samo południe. Taka różnica wynika bardziej z różnym podejściem do platformy YT i podcastowej. Filmy najczęściej oglądasz (zapewne i Ty) wieczorami, a podcastów najczęściej np. podczas jazdy samochodem, przemieszczając się z pracy, w pracy lub do pracy (tudzież w inne kierunki).

 

Trzeci poziom wtajemniczenia


Jest coś takiego. Jeżeli:


- chcesz mieć dostęp do materiałów na tydzień wcześniej przed resztą świata,
- podobają Ci się takie rozmowy i chcesz wesprzeć ich realizację,
- chcesz mieć możliwość otrzymania np. płyty, albumu z autografem, etc,


to dla Ciebie jest właśnie Trzeci Poziom Wtajemniczenia. Aby tam trafić, trzeba zostać patronem SJC.

Jak to zrobić? Wejdź na stronę Patronite/SJC - tam znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, dostęp do materiałów tylko dla patronów.

Dla dociekliwych

Skąd idea i nazwa cyklu rozmów? No cóż, Śląski Jazz Club to istniejące od ponad 65 lat stowarzyszenie jazzowe, więc historia bogata i jest z czego czerpać. Tak się składa, że w latach 80tych powstała publikacja (książeczka) pod takim samym tytułem. Autorem był członek SJC, muzyk (członek High Society Band), filmowiec, reżyser, pracownik TVP – Leszek Furman. Książka została opublikowana w ramach Festiwalu Kultury Studentów i pojawiły się tam wywiady z Andrzejem Zubkiem, Jerzym Jarosikiem i innymi twórcami związanymi z SJC.

Więcej na temat publikacji znajdziesz tutaj - Jest Jazz - Festiwal Kultury Studentów 


A my, w 2021 roku, czasach doświadczonych pandemią, wracamy do rozmów pokazujących stan zjawiska pod tytułem jazz.

Pomysł i realizacja: Daniel Ryciak
Kamery, dźwięk, światło, montaż: Kamil Klimuszko 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij