Daniel Ryciak
01.07.2021, 19:00

Jest Jazz #010 I Kinga Głyk

Polska królowa gitary basowej, gwiazda światowej sceny jazzowo funkowej, mająca na koncie kilka płyt. A to wszystko zaledwie w wieku 23 lat. 

Jest Jazz #010 I Kinga Głyk

miejsce:
Kanał SJC na YouTube // Platformy podcastowe
youtube.com/ŚląskiJazzClubSilesianJazzClub // anchor.fm/jest-jazz
prowadź do celu

Z kim rozmawiamy

Kinga Głyk to dziś trzyma rekord najmłodszej uczestniczki festiwalu Jazz w Ruinach, gdzie zagrała wraz z rodzinnym bandem Głyk P.I.K. trio w wieku zaledwie 12 lat. Dla jasności, jej wiek nie przeszkadzał już wówczas okazywać ogromny talent i potencjał. Cieszy to szczególnie ze względu na ideę festiwalu, czyli wpieranie wschodzących gwiazd muzyki improwizowanej. Najmłodsza uczestniczka, która podbija świat. W pełnym tego słowa znaczeniu. Chociaż w kraju ojczystym … jakby trochę mniej doceniana. Pomimo młodego wieku zagrała już dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą min: w Indonezji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Portugalii, Słowacji, Czechach, Ukrainie. W czerwcu 2016 roku filmik coveru „Tears In Heaven” w wykonaniu Kingi Głyk został umieszczony przez facebookowy portal Bass Player United i uzyskał tam ponad 20 milionów wyświetleń.


Więcej o Kindze Głyk tutaj

O czym rozmawiamy

O zawrotnej karierze, o graniu koncertów dla europejskich odbiorców (rozmowa była przeprowadzona po nagraniach koncertowych dla niemieckiego festiwalu), o graniu online i tęsknocie za graniem z publicznością, o tym dlaczego w kraju ojczystym jakby trochę mniej tego grania, o marzeniach oraz o wielu innych sprawach.

Więcej o idei cyklu znajdziesz na stronie Jest Jazz

Jak wysłuchać lub obejrzeć rozmowy cyklu Jest Jazz

Publikujemy na dwóch platformach. Pierwszy to nasz kanał na YouTube


Premiery w każdy czwartek o 19.00. Każda premiera będzie oficjalnie wrzucona (stworzona) na YT na dwa, trzy dni przed zaplanowaną datą premiery. Link pojawi się także w opisie tego posta. Aby nie przegapić premier sugerujemy juz teraz dać suba i kliknąć dzwoneczek na kanale. 

youtube.com/ŚląsskiJazzClubSilesianJazzClub

Druga platforma do … tutaj w zasadzie trzeba użyć liczby mnogiej, bo mowa o platformach podcastowych.

Można zacząć od Anchor.fm/jest-jazz

Albo na dowolnie wybranej platformie od Spotify zaczynając wpisać hasło – Jest Jazz.
Uwaga, premiery na platformach podcastowych tego samego dnia, czyli w czwartki, ale o 12.00, czyli w samo południe. Taka różnica wynika bardziej z różnym podejściem do platformy YT i podcastowej. Filmy najczęściej oglądasz (zapewne i Ty) wieczorami, a podcastów najczęściej np. podczas jazdy samochodem, przemieszczając się z pracy, w pracy lub do pracy (tudzież w inne kierunki).

 

Trzeci poziom wtajemniczenia


Jest coś takiego. Jeżeli:


- chcesz mieć dostęp do materiałów na tydzień wcześniej przed resztą świata,
- podobają Ci się takie rozmowy i chcesz wesprzeć ich realizację,
- chcesz mieć możliwość otrzymania np. płyty, albumu z autografem, etc,


to dla Ciebie jest właśnie Trzeci Poziom Wtajemniczenia. Aby tam trafić, trzeba zostać patronem SJC.

Jak to zrobić? Wejdź na stronę Patronite/SJC - tam znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, dostęp do materiałów tylko dla patronów.

Dla dociekliwych

Skąd idea i nazwa cyklu rozmów? No cóż, Śląski Jazz Club to istniejące od ponad 65 lat stowarzyszenie jazzowe, więc historia bogata i jest z czego czerpać. Tak się składa, że w latach 80tych powstała publikacja (książeczka) pod takim samym tytułem. Autorem był członek SJC, muzyk (członek High Society Band), filmowiec, reżyser, pracownik TVP – Leszek Furman. Książka została opublikowana w ramach Festiwalu Kultury Studentów i pojawiły się tam wywiady z Andrzejem Zubkiem, Jerzym Jarosikiem i innymi twórcami związanymi z SJC.

Więcej na temat publikacji znajdziesz tutaj - Jest Jazz - Festiwal Kultury Studentów 


A my, w 2021 roku, czasach doświadczonych pandemią, wracamy do rozmów pokazujących stan zjawiska pod tytułem jazz.

Pomysł i realizacja: Daniel Ryciak
Kamery, dźwięk, światło, montaż: Kamil Klimuszko 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij