Daniel Ryciak
03.09.2021, 21:00

Kasia Pietrzko Trio - Ephemeral Pleasures

Jazz w Ruinach 2021

Kasia Pietrzko Trio - Ephemeral Pleasures

miejsce:
Jazz w Ruinach
ul. Wincentego Pola 7-13 (wejście dla publiczności pod 13)
prowadź do celu

Kasia Pietrzko - pianistka, kompozytorka, aranżerka. Jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie jest obecnie słuchaczką studiów doktoranckich.

Po uderzającym debiucie Kasi Pietrzko z jej trio pianistka i kompozytorka szybko stała się nie tylko czołową młodą artystką na polskim rynku fonograficznym, ale również wzbudziła duże zainteresowanie w całej Europie. W 2018 roku wystąpiła w kwartecie Tomasza Stańko w krakowskiej Alchemii. Wydarzenie to miało rozpocząć europejską trasę koncertową nowego kwartetu artysty, która została przerwana jego niespodziewaną śmiercią.


Po wielkim sukcesie pierwszej płyty Kasia Pietrzko Trio „Forthright Stories" (2017), nagrodzonej „Mateuszem" Trójki, Grand Prix Jazz Melomani oraz nominacją do Fryderyka młoda artystka rozpoczęła działalność koncertową na prestiżowych scenach muzycznych, festiwalach i showcasach na świecie. Kasia koncertowała m.in w studiu NDR w Hamburgu, 12Points Jazz Festival, Jazz Forum Showcase, Jazz au Chellah w Maroko, Brno Jazz Festiwalu.

W 2020 roku Trio przedstawiło drugą autorską płytę zatytułowaną „Ephemeral Pleasures". Album jest dowodem konsekwencji stylu i rozwoju autorskiego języka Trio. Duch współpracy zespołu i potężna energia w połączeniu z wysublimowaną mieszanką harmonicznej wyobraźni, liryzmu i pozornie nieograniczonej kreatywności.

Kasia Pietrzko - fortepian
Andrzej Święs - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja 


Więcej na stronie www.jazzwruinach.pl  

Wstęp na koncert jest wolny. 

Projekt finansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij