Daniel Ryciak
04.09.2021, 19:00

Sabina Meck Sextet – Słowo na T

„Słowo na T” to tytuł trzeciego albumu Sabiny Meck, zawierającego jej kompozycje do własnych tekstów, tym razem polskich.

Sabina Meck Sextet – Słowo na T

miejsce:
Jazz w Ruinach
Gliwice, ul. Wincentego Pola 7-13 (wejście dla publiczności pod 13)
prowadź do celu

Muzyka korzysta z elementów charakterystycznych dla jazzu, lecz wychodzi poza jego ramy, nawiązując do innych stylów muzycznych, nierzadko tak odległych od siebie jak rock i muzyka klasyczna. Forma kompozycji zbliżona jest do piosenek. Zamysłem twórczym było zestawienie prostych melodii ze ściśle zaaranżowanymi partiami akompaniamentu, a także pozostawienie przestrzeni do improwizacji, która daje możliwość ukazania indywidualności każdego z muzyków sextetu.

Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest kompozytorką, wokalistką, aranżerką, producentką, autorką tekstów. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji, Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej, a także Szkołę Muzyczną I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie skrzypiec. W 2019 roku zakwalifikowała się na studia kompozycji i aranżacji do klasy Gary'ego Lindsay'a (Frost School of Music, Miami).


Nagrała dotąd trzy solowe płyty z muzyką własną: „Love is here" (For-Tune 2016, nominacja do nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa), „Eruption" (Agencja Muzyczna Polskiego Radia 2017) i „Słowo na T" (SJ Records 2019).

Więcej na stronie www.jazzwruinach.pl 

Wstęp na koncert jest wolny. 

Projekt finansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij