Daniel Ryciak
04.09.2021, 21:00

Grzech Piotrowski WO Trio

Trzy osobowości i koncert magicznych przestrzeni wykreowanych dźwiękami saksofonu, fortepianu oraz instrumentów perkusyjnych. Brak schematów, tylko czysta energia na scenie.

Grzech Piotrowski WO Trio

miejsce:
Jazz w Ruinach
Gliwice, ul. Wincentego Pola 7-13 (wejście dla publiczności pod 13)
prowadź do celu

Grzech Piotrowski to kompozytor, producent muzyczny, aranżer i bez wątpienia eden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich saksofonistów jazzowych, nagradzany na festiwalu „Jazz Hoeilaart” w Belgii oraz na festiwalu Dwa Teatry za muzykę do słuchowiska „Saksofon basowy”. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Nominowany trzykrotnie do Fryderyków 2012, 2013 oraz nagrody Mateusz 2012.

W 2009 roku założył World Orchestrę, ale pracę nad projektem zaczął w 1998 roku. Przedsięwzięcie skupia wybitnych solistów ze świata jazzu, klasyki, etno, folk i otwartej improwizacji, pochodzących z prawie wszystkich kontynentów. Jej muzyka jest opisywana przez krytyków i słuchaczy jako język duszy, który podświadomie wszyscy znamy, którego piękno jest w stanie poruszyć każdego, niezależnie od wieku, wyznawanej religii, kontynentu czy majętności. Jest to podróż do korzeni muzyki. Do muzyki świata, prastarej improwizacji z czasów, w których nie było zapisu nutowego, a wielopokoleniowe tradycje muzyczne były przekazywane z ojca na syna. WO to zderzenie korzeni muzyki świata z orkiestrą symfoniczną, jazzem, folklorem i muzyką filmową. Mimo rozwoju cywilizacji muzyka pozostaje jedynym uniwersalnym językiem świata.

Grzech Piotrowski - saksofony
Michał Salamon - fortepian
Krzysztof Gradziuk - perkusja


Więcej na stronie festiwalu: www.jazzwruinach.pl

Wstęp na koncert jest wolny. 

Projekt finansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij