Daniel Ryciak
18.11.2021, 20:00

Marcin Janek Extradition Quintet

Pierwszy koncerty z cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą w roku 2021.

Marcin Janek Extradition Quintet

miejsce:
MDK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice
prowadź do celu

Za kompozycje odpowiada lider zespołu – Marcin Janek. W jego twórczości i sposobie grania słychać zafascynowanie duchowością i wolnością, czyli tym, co jest tak dla jazzu ważne, a współcześnie często porzucane na rzecz logiki i zamkniętych form. Współpracował i występował z takimi artystami jak: Wojciech Staroniewicz, Leszek Możdżer, Eric Allen, Aleksandra Mońko-Allen, Janusz Mackiewicz, Przemysław Dyakowski, Judy Carmichael, Norm Lewis, Lorraine Brown, Jan Konop Big Band, Grażyna Łobaszewska, Ewa Bem, Ewa Uryga czy też Radikal Guru, Kamil Bednarek.

W sekcji rytmicznej usłyszeć można Maksa Krefta na perkusji, Pawła Urowskiego na kontrabasie i Dominika Kisiela na fortepianie, zaś sekcję melodyczną tworzą trębacz Piotr Szlempo i saksofonista (i lider zarazem), Marcin Janek.

Te pięć osobowości tworzy razem niezwykłą muzykę – dynamiczną, charyzmatyczną, czasem liryczną, często bardzo energetyczną. Muzykę, do której chce się wracać.

Bilety: 20 zł przedsprzedaż / 25 w dniu koncertu

Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij