Daniel Ryciak
11.11.2021, 20:00

Krystyna Prońko

Niezwykły głos, niezwykła osobowość muzyczna, jednym słowem Krystyna Prońko.

Krystyna Prońko

miejsce:
MDK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Krystyna Prońko ukończyła studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach z wyróżnieniem ówczesnego rektora – Mikołaja Góreckiego. Piosenki w jej wykonaniu wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów radiowej „Trójki”, do tego występy na Jazz Jamboree oraz wykonania na zagranicznych festiwalach. Brała udział w oratorium „Kolęda Nocka”, gdzie wcieliła się w rolę kobiety z osiedla.


Za czym kolejka ta stoi?
Po szarość, po szarość, po szarość
Na co w kolejce tej czekasz?
Na starość, na starość, na starość


Powyższe słowa z jej wykonania „Psalmu stojących w kolejce” stały się symbolem lat osiemdziesiątych w komunistycznej Polsce.

Od 1991 r. prowadzi własną agencję artystyczną. Nagrania sygnowane jako Power Music Krystyna Prońko to również dzieło artystki, realizowane we współpracy z zespołem Paweł Serafiński-Piotr Prońko. W 2005 roku wydała płytę „Jestem po prostu”, a jesienią 2007 r. nagrała składankę „Poranne łzy i inne tęsknoty”, z najważniejszymi utworami od początku kariery.
Podczas koncertu usłyszmy największe hity i najpiękniejsze piosenki a wśród nich:
Małe tęsknoty, Jesteś lekiem na całe zło, Biedna, Niech moje serce kołysze ciebie do snu i inne.
A także standardy jazzowe takie jak Girl From Ipanema, Autumn Leaves oraz najnowsze piosenki.


Krystyna Prońko – śpiew
Paweł Serafiński – fortepian // organy Hammonda

Bilety: 35 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu

Miejsca nienumerowane – ze względu na szybko zmieniające się przepisy dotyczące dopuszczalnej ilości widzów/procentowego poziomu obłożenia sali oraz zalecanych odległości pomiędzy poszczególnymi miejscami bilety na koncertu cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą są nienumerowane. Podział widowni będzie się odbywał na miejscu, przed koncertem, z pomocą obsługi koncertu.

Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij