Daniel Ryciak
12.05.2022, 20:00

Warp Travelers

Czyli Bernard Maseli / DJ Eprom. Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2022 rusza w maju. I zaczynamy od premierowej trasy koncertowej niezwykłego projektu – Warp Travelers, który tworzą Bernard Maseli, a więc ikona sceny jazzu i nie tylko oraz DJ Eprom, czołowy DJ i raper.

Warp Travelers

miejsce:
Scena Bojków
Centrum Kultury Victoria
Scena Bojków
ul. Parkowa 5
Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Kim jest Bernard Maseli raczej nie trzeba specjalnie przypominać.


Jeden z najpopularniejszych przedstawicieli krajowej sceny jazzu elektrycznego współpracujący z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern Eric Marienthal,Hadrien Feraud,Kuba Badach, Anna Maria Jopek,.Współtwórca zespołów Walk Away,The Globetrotters,MaBaSo.Nagrał ponad sto płyt i 25 razy zajmował pierwsze miejsce w ankiecie Jazz Top.

W 1999 roku wraz z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem, utworzył pierwszy swój projekt autorski pod nazwą „The Globetrotters”. Zespół w krótkim czasie zdobył dużą popularność wśród fanów, czego wyrazem są cztery płyty oraz blisko 500! zagranych koncertów i współpraca z gwiazdą instrumentów perkusyjnych Nippy Noya (Indonezja). W 2004 roku nawiązuje współpracę z wyśmienitym kompozytorem Zbigniewem Preisnerem który w 2007 roku zaprasza go do nagrania płyty”Silence, Night And Dreams”. W 2011 roku jako jeden z nielicznych polskich muzyków jazzowych otrzymuje zaproszenie do współpracy z amerykańskim kwartetem pod wodzą gitarzysty Deana Browna (Dean Brown,Marvin „Smitty” Smith,Hadrien Feraud,Bernard Maseli) i odbywa entuzjastycznie przyjęte tournee (Europa,Japonia)oraz nagrywa płytę Browna „Unfinshed Business” oraz „Rolajafufu”.

Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał około sto płyt. Wraz z zespołem „WALK AWAY” nagrał jedenaście płyt długogrających i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą (czterokrotnie festiwal „Jazz Jamboree” w Warszawie, „Jak-Jazz” w Indonezji, wielkie trasy koncertowe wraz z Urszulą Dudziak, wspólna trasa koncertowa z legendarnym trębaczem Milesem Davisem.
A to i tak tylko skrót jego dokonań.

DJ Eprom


Czołowy DJ, raper, producent i realizator dźwięku współpracujący m.in. z Fisz Emade ,Taco Hemingway , Shy Albatross , Natalia Przybysz , GrubSon , Krzysztof Zalewski ,Robert Cichy i inni. Twórca zespołów Modulators i Sztigar Bonko.Czterokrotny zdobywca nagrody Fryderyka oraz mistrz świata w finałach IDA w kategoriach Show, Technical i Show Class, a także mistrz konkursów DJShop Workshop Battle i Screcz.com Battle w kategorii Pro.
Jako duet zapraszają na premierową trasę nowego projektu muzycznego pod nazwą Warp Travelers. Artyści ,znani ze swobodnego poruszania się po szerokim spektrum stylistycznym, zaprezentują w pełni autorski program. Będzie on obejmował swym zasięgiem brzmienia zarówno elektroniczne jak i akustyczne.

Zapowiada się prawdziwie muzyczno-kosmiczna podróż, zapraszamy.

Bilety: 25 zł do nabycia online.

Miejsce: 

Centrum Kultury Victoria
Scena Bojków
ul. Parkowa 5
Gliwice

Zapraszają: 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij