Emilia Cygan
20.08.2022, 19:00

Marcin Pater Trio - Jazz w Ruinach 2022

Męska przyjaźń i przygoda to dwa słowa przewodnie opisujące to energetyczne Trio.

Marcin Pater Trio - Jazz w Ruinach 2022

miejsce:
Hala Modeli GZUT
ul. Wincentego Pola 9-13
44-100 Gliwice
prowadź do celu

 Marcin Pater Trio - zespół założony przez absolwenta akademii muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - wibrafonistę Marcina Patera. Trio koncertowało na wielu prestiżowych polskich oraz międzynarodowych festiwalach jazzowych w Europie oraz w Azji. Zespół wygrał wiele uznanych międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Sibiu Jazz Festival i inne. Muzyka zespołu to przede wszystkim autorskie kompozycje lidera będące odzwierciedleniem emocji towarzyszących jego wspomnieniom, tym samym Pater tworzy muzyczną wędrówkę przez swoje doświadczenia. Obecnie zespół jest tuż przed wydaniem drugiego albumu o tytule „Between” powstałego przy współpracy z ikoną polskiej muzyki jazzowej – Leszkiem Możdżerem.

„Jesteśmy zespołem przygody i miłości! Nasz każdy wspólny wyjazd to kolejne niezwykłe doświadczenia, które silnie ugruntowują nasze przyjacielskie relacje, co następnie procentuje bezmierną dawką energii na scenie”.

Marcin Pater- Lider zespołu, absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie wibrafonu, obecnie student szkoły doktorskiej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Podczas studiów szkolił się pod opieką wybitnego polskiego wibrafonisty Bernarda Maseli. Uczęszczał również do Royal Conservatorry of Music w Holandii, w Hadze, gdzie doskonalił umiejętności pod okiem uznanego w Europie słowackiego wibrafonisty Miro Herak’a.
Współpracował z takimi muzykami jak: Leszek Możdżer, Bernard Maseli, Paweł Kaczmarczyk, Piotr Schmidt, Mike Parker, Carlo Morena, Bence Vas, Petr Ishvin, Natalya Skvorstova, Victor Shestak, Arkadiusz Skolik i wielu innych.

Poza swoim zespołem jest również stałym członkiem grupy „Early Birds”, z którą nagrał pozytywnie recenzowaną płytę Świt.

Poza zespołowymi osiągnięciami do swojego dorobku artystycznego może dopisać też wiele indywidualnych nagród, między innymi: I miejsce na międzynarodowym konkursie wibrafonowym, organizowanym w ramach festiwalu „International Percussion Festival” w Monte Bello Della Battaglia (Włochy), II miejsce na międzynarodowym konkursie wibrafonowym organizowanym w ramach jednego z największych perkusyjnych festiwali w Europie „DRUMFEST” w Opolu, II miejsce na międzynarodowym konkursie  improwizacji jazzowej „Nowa Nadzieja Jazzu” organizowanym w ramach festiwalu „Jazz Novum Festival”, wyróżnienie na jednym z najstarszych międzynarodowych konkursów jazzowych w Polsce, o nazwie „Międzynarodowy Konkurs Improwizacji Jazzowej” w Katowicach.

 

Skład zespołu:

Marcin Pater – wibrafon
Mateusz Szewczyk – bas/kontrabas
Adam Wajdzik – perkusja

Wstęp wolny

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij