https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Janusz Szrom & Friends - Zaucha - Śląski Jazz Club
Daniel Ryciak
06.10.2022, 20:00

Janusz Szrom & Friends - Zaucha

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą

Janusz Szrom & Friends - Zaucha

miejsce:
Scena Bojków
Centrum Kultury Victoria
Scena Bojków
ul. Parkowa 5
Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Andrzej Zaucha Song Book jest projektem muzycznym, który narodził się z piosenek, które miałem okazję poznać podczas pracy nad trzytomowym śpiewnikiem o takim samym tytule..

Janusz Szrom jest „notorycznym” laureatem prestiżowego plebiscytu Jazz Forum i jako Jazzowy Wokalista Roku swą przebogatą – bo obejmującą ponad 40 płyt – dyskografią deklasuje wielu śpiewaków tzw. muzyki rozrywkowej. Jest nie tylko doskonałym wokalistą, ale także kompozytorem, aranżerem i dyplomowanym (doktor habilitowany sztuki muzycznej) pedagogiem. Artysta obecny jest na scenie jazzowej od połowy lat 90-tych i niezwykle konsekwentnie trzyma się wytyczonej przed laty jazzowej ścieżki. Nagrywał i koncertował z artystami stanowiącymi elitę polskiej sceny muzycznej, takimi jak Ewa Bem, Krystyna Prońko, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Wojciech Młynarski, Bogdan Hołownia, Jacek Niedziela-Meira, Zbigniew Wrombel ( z którym zrealizował subtelny „Śpiewnik” ze standardami polskiej muzyki rozrywkowej). Artysta jest autorem projektu muzycznego „Straszni Panowie Trzej”– pierwszego jazzowego opracowania piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Przygotował także „Andrzej Zaucha Song Book” – trzytomową monografię artysty w formie zapisu nutowego wykonywanych przez niego utworów. Dwa spośród jego albumów otrzymały status Złotej Płyty („ Straszni Panowie Trzej” oraz „ Pogadaj ze mną”).


Janusz Szrom - wokal
Piotr Schmidt - trąbka
Bogusław Kaczmar - fortepian
Andrzej Święs - kontrabas
Józef Eliasz – perkusja

Bilety: 30 zł do nabycia wyłącznie online na Bilety24.
Nie ma możliwości zakupu biletów na miejscu wydarzenia.

Miejsce: 
Centrum Kultury Victoria
Scena Bojków
ul. Parkowa 5
Gliwice

Zapraszają: 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33