Daniel Ryciak
10.11.2022, 18:00

Aga Derlak Trio feat. Piotr Schmidt

Aga Derlak Trio feat. Piotr Schmidt

miejsce:
Pałac w Rybnej
Powstańców Warszawskich 83, 42-680 Tarnowskie Góry
prowadź do celu kup bilet

Twórczość Agi Derlak to przede wszystkim nieposkromiona ekspresja i niepowstrzymana wolność, która kieruje jej muzykę na nowe, kręte scieżki, poprzez historię jej życia, inspiracje jazzem, folklorem latynoamerykańskim, muzyką klasyczną; inspiracje - czasem się wspaniale ścierające, czasem dopełniające. I ten taniec miedzy tym co poprawne a nie, między tym co bezpośrednie a niedosłowne, wypowiedziane i niedopowiedziane, jest tym do czego zaprasza. Jej twórczość to jej odwaga, innowacyjność, niepowtarzalność, absolutna szczerość w poszukiwaniu większego sensu i znaczenia muzyki.


Aga Derlak to pianistka, kompozytorka i edukatorka. Jest absolwentką Berklee College of Music w Bostonie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach; Kształciła się pod okiem Michała Tokaja, Pawła Tomaszewskiego oraz Danilo Pereza, pianisty kwartetu Wayne’a Shorera.


Koncertuje po świecie, (Polska, USA, Meksyk, Panama, Wielka Brytania, Hiszpania, Grecja, Niemcy, Turcja, Serbia, Mołdawia, Czechy, Słowacja, Włochy). Przez pół roku uczyła w Fundacji Danilo Pereza w Panamie, animując swych uczniów do rozwijania odwagi w korzystaniu ze swojej twórczej wolności. Współpracowała między innymi z Andree Hayward, Loucianą Souzą, Claudio Ragazzi, Patricią Zarate, PJ Andersonem, Omarem Diaz, Carlosem Agrazalem, Zbigniewem Namysłowskim, Jerzym Małkiem, Grzechem Piotrowskim, Andrzejem Święsem, Sabiną Meck, Łukaszem Żytą.

Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy "First Thought" (FRYDERYK 2016) oraz "Healing" (2017).

Piotr Schmidt - trąbka
Aga Derlak - fortepian
Michał Kapczuk - kontrabas
Szymon Madej - perkusja

Miejsce: 
Pałac w Rybnej
ul. Powstańców Warszawskich 83
42-680 Tarnowskie Góry

Zapraszają: 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij