Daniel Ryciak
17.11.2022, 18:00

Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio

Nie do zaszufladkowania. Czwartek Jazzowy z Gwiazdą w Pałacu w Rybnej.

Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio

miejsce:
Pałac w Rybnej
Powstańców Warszawskich 83, 42-680 Tarnowskie Góry
prowadź do celu kup bilet

Mietek Szcześniak i Krzysztof Herdzin w polskim jazzie nie muszą już nic udowadniać. Pierwszy to posiadacz prawdopodobnie najbardziej soulowo-gospelowego głosu na rodzimej scenie, a drugi jest laureatem wszystkich, lub też prawie wszystkich, liczących się w kraju nad Wisłą nagród muzycznych. Ich wspólny program Songs From Yesterday też nie został stworzony po to, by cokolwiek udowadniać. Artyści chcieli „przefiltrować legendarne piosenki przez własną wrażliwość" – jak mówił Krzysztof Herdzin. Pięknie się słucha tych kompozycji na żywo, szczególnie w tak klimatycznych wnętrzach, jak te warszawskiego klubu Sen.

Wydana w 2015 roku płyta Songs From Yesterday zawiera aranżacje znanych tematów, które mocno odbiegają od oryginałów. Jest na niej Claptonowskie Tears In Heaven, jest I Can't Get No Satisfaction Rolling Stones, są przeboje Beatlesów. Wszystkie mają wspólną cechę – to powszechnie rozpoznawalne piosenki z piękną melodią. Ten album to czysta radość z muzyki i tworzenia jej własnych wersji. Herdzin sięgnął po dobrze znane kompozycje z kanonu muzyki popularnej i rozrywkowej, pisząc je na nowo z jazzowym pazurem, a Szcześniak dodał całemu projektowi soulowe zacięcie.

Mietek Szcześniak - wokal
Krzysztof Herdzin - fortepian
Robert Kubiszyn - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja

Miejsce: 
Pałac w Rybnej
ul. Powstańców Warszawskich 83
42-680 Tarnowskie Góry

Zapraszają: 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij