Daniel Ryciak
26.08.2022, 19:00

Make Jazz Not War - happening artystyczny

W ramach 2 międzynarodowej wystawy Master Class vs Young Blood "Make Jazz Not War" odbędą się także artystyczne happeningu z zakresu sztuk wizualnych tworzone na żywo. 

Make Jazz Not War - happening artystyczny

miejsce:
Hala Modeli GZUT
ul. Wincentego Pola 9-13
44-100 Gliwice
prowadź do celu

O twórcy: 

Urodzona w Gliwicach. Absolwentka średniej Szkoły Muzycznej w klasie klarnetu. W 2016 r. obroniła pracę dyplomową z medalem na ASP w Katowicach. Stypendystka programu Erasmus+ na francuskiej uczelni Ecole Superieure D’art et Design w Grenoble. Malarstwo studiowała u prof. K. Cieślika, M. Minora oraz w Warszawie w pracowni Przestrzeni Malarskiej u prof. L. Tarasewicza, a grafikę u prof. J. Szmatlocha. Prace wystawiała m.in. w Galerii BWA w Katowicach (2016), Rondzie Sztuki (2017, Connect to Katowice), BWA w Legnicy (Promocje 2016), Miejscu Sztuki 44 w Świnujściu( War, 2017), Galerii Pojedynczej (Katowice, Blue, 2017), Stacji Artystycznej Rynek w Gliwicach (Improwizacja, 2017). W twórczości inspiruje się muzyką, szczególnie jazzową improwizacją, naturą oraz portretem. W malarstwie intersuje ją kolor oraz faktura malarska i ich oddziaływanie na percepcję widza oraz emocje. Zajmuje się również grafiką artystyczną, w tym wklęsłodrukiem, monotypią oraz kolografią.

Twórca o sobie:

Kolor to energia. Od dziecka maluję. Wielką inspirację czerpałam z twórczości takich artystów, jak Claude Monet, Picasso, de Kooning czy Dubuffet. Kolor traktuję jako niematerialną siłę przekazu, która najpełniej manifestuje się w malarstwie. Kolor jako wypadkowa światła, kolor jako zbliżenie percepcji i emocji. Malarstwo - medium, które mimo wieku, wciąż wciąga twórcę i odbiorcę dając możliwości na eksperymenty “tu i teraz”.

Monika Krasoń będzie tworzyć na żywo podczas wystawy Master Class vs Young Blood "Make Jazz Not War". Będzie to improwizacja twórcza, w której inspiracją będzie muzyka. Praca Monika będzie prezentowana w postaci projekcji multimedialnej. 

Zaprasza organizator:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij