https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
SPECIAL TRIO: LATORRE/KRZEMIŃSKI/SKOLIK - Śląski Jazz Club
Daniel Ryciak
14.09.2023, 19:00

SPECIAL TRIO: LATORRE/KRZEMIŃSKI/SKOLIK

JAZZ W BECEKU

SPECIAL TRIO: LATORRE/KRZEMIŃSKI/SKOLIK

miejsce:
Bytomskie Centrum Kultury
Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
prowadź do celu kup bilet

Już 14 września 2023 r. (czwartek) o godzinie 19:00 w kameralnej sali Pauza Bytomskiego Centrum Kultury, porywający koncert zagra trio: hammondzista Daniel Latorre, trębacz Piotr Krzemiński i perkusista Arek Skolik.

Muzycy często spotykają się podczas występów, w różnych konfiguracjach, ale pełny skład to prawdziwa gratka. Muzyka tria to standardy jazzowe oraz autorskie kompozycje opisane przez wielobarwne temperamenty członków zespołu – pełnych jazzowego ducha, doświadczonych muzyków. Daniel Latorre z pasją prezentuje możliwości swojego pięknego instrumentu: zabytkowych Organów Hammonda z 1963 roku, których rzadko już można posłuchać w tej oryginalnej postaci.


Bilety w cenie 30zł (przedsprzedaż, do 31 sierpnia), 35zł od 1 września

DANIEL LATORRE


Mieszkaniec Sao Paulo, jeden z najbardziej rozpoznawalnych brazylijskich hammondzistów. Kompozytor i lider świetnej, znanej również w Polsce grupy Hammond Grooves. Poza jazzowymi fascynacjami występował z takimi muzykami jak Ian Paice (Deep Purple), Andy Summers (The Police), Andreas Kisser (Sepultura) i wieloma innymi.
Jego mistrzowska technika i niepowtarzalny styl porywają pełną brazylijskiego słońca energią i głębokim groovem.PIOTR KRZEMIŃSKI

Trębacz jazzowy i kompozytor. Uczestnik i laureat wielu znanych polskich festiwali jazzowych, w tym Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Jamboree 2018, Złota Tarka 2019. Opiekun artystyczny i organizator cenionych przez publiczność koncertów oraz cyklów koncertów w Łodzi. Trębacz i solista Big Bandu "Fabryka Wełny", z którym zdobył I-szą nagrodę "Grand Prix" na XXIII Big Band Festiwal, Nowy Tomyśl 2018. 


Za swoją twórczość i działalność wyróżniony przez Stowarzyszenie Jazzowe "Melomani" i nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2018 oraz 2021 roku. W dorocznej ankiecie "Jazz Top", czytelników magazynu "Jazz Forum" - uznany za jednego z dziesięciu czołowych polskich trębaczy 2019 oraz 2021 roku. W latach 2006 - 2015 muzyczne i sceniczne doświadczenie zdobywał grając poza granicami Polski, najpierw podczas kilkukrotnych turnee musicalowych po Europie, później biorąc udział w różnorodnych projektach muzycznych na całym świecie i koncertując na wielu scenach dla międzynarodowej publiczności. Po powrocie do kraju, swoje pasje i idee muzyczne i kompozytorskie realizuje w założonych przez siebie zespołach jazzowych: Krzemiński/Serafiński/Skolik TRIO, Krzemiński Reunion Project i najnowszym, powstałym w 2021 roku, międzynarodowym - Krzemiński International Quartet oraz w innych projektach do których jest zapraszany do współpracy zarówno koncertowej jak i studyjnej. Znany z wirtuozerii, muzykalności, energetycznych i pełnych emocji improwizacji a także świetnej atmosfery na koncertach. Możliwość słuchania i poznawania zarówno jazzu jak i innych gatunków muzycznych z całego świata, wieloletnie doświadczenie gry za granicą i pracy z wieloma muzykami z różnych krajów i kontynentów, miało decydujący wpływ na jego karierę, warsztat oraz postrzeganie muzyki. Podróże po całym świecie zaowocowały bogactwem inspiracji oraz szerokimi horyzontami w podejściu zarówno do aranżacji standardów jazzowych, współczesnego jazzu jak i kompozycji. 


AREK SKOLIK

perkusja; zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów. Od wielu lat nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Stanisław Soyka, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak i wielu, wielu innych.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33