https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Mike Stern & Leni Stern with Sarnecki, Lemańczyk, Golicki Trio - Śląski Jazz Club
Piotr Schmidt
21.11.2023, 19:00

Mike Stern & Leni Stern with Sarnecki, Lemańczyk, Golicki Trio

Mike Stern jest jednym z najbardziej cenionych gitarzystów w swojej generacji. W ciągu trwającej od ponad czterech dekad kariery zapisał w swoim dorobku współpracę z zespołem Blood, Sweat & Tears, Milesem Davisem, Jaco Pastoriusem, Brecker Brothers, Johnem Hendersonem. 

 Mike Stern & Leni Stern with Sarnecki, Lemańczyk, Golicki Trio

miejsce:
Katowice Miasto Ogrodów
Plac Sejmu Śląskiego 2
prowadź do celu kup bilet

 Mike Stern & Leni Stern with Sarnecki, Lemańczyk, Golicki Trio

Mike Stern jest jednym z najbardziej cenionych gitarzystów w swojej generacji. W ciągu trwającej od ponad czterech dekad kariery zapisał w swoim dorobku współpracę z zespołem Blood, Sweat & Tears, Milesem Davisem, Jaco Pastoriusem, Brecker Brothers, Johnem Hendersonem. Wydał 16 autorskich płyt (spośród których 6 otrzymało nominację do nagrody Grammy). Jest elektryzującym solistą, którego oszałamiająca wirtuozeria łączy w sobie moc rocka i fusion z wyszukaną harmonią jazzową, zabarwioną nieodłącznym bluesowym rytmem. 

Mike Stern razem ze swoją żoną, Leni, w ramach jesiennej trasy koncertowej zagra 5 koncertów w Polsce, a towarzyszyć im będzie na scenie trójka wybitnych polskich artystów: perkusista Adam Golicki, gitarzysta Rafał Sarnecki oraz basista Piotr Lemańczyk. Mają oni na swoim koncie wiele wydanych płyt oraz koncerty na całym świecie w różnych konfiguracjach - od Ameryki Północnej i Południowej oraz kraje europejskie, po Azję. Adam Golicki posiada w swojej dyskografii trzy autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z zespołami o różnej stylistyce. Rafał Sarnecki to jeden z niewielu polskich muzyków, który odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Nagrał pięć autorskich płyt, z których dwie były nominowane do nagrody Fryderyk. Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w międzynarodowej prasie. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. Koncert w Katowicach odbywa się w ramach drugiej już trasy koncertowej polsko - amerykańskiego projektu Mike Stern & Leni Stern with Sarnecki, Lemańczyk, Golicki Trio

Skład:

Mike Stern - gitara

Leni Stern - gitara

Rafał Sarnecki - gitara

Piotr Lemańczyk - bass

Adam Golicki - perkusja

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33