Daniel Ryciak
10.08.2024, 19:00

Jazz w Ruinach - 4 dzień - 10 sierpnia - Mike Parker Trio (USA) oraz Margo Zuber ft. Kajetan Galas Trio

Jazz w Ruinach - 4 dzień - 10 sierpnia - Mike Parker Trio (USA) oraz Margo Zuber ft. Kajetan Galas Trio

Jazz w Ruinach - 4 dzień - 10 sierpnia - Mike Parker Trio (USA) oraz Margo Zuber ft. Kajetan Galas Trio

miejsce:
Hala Modeli GZUT
Wincentego Pola 7/9, 44-100 Gliwice
prowadź do celu kup bilet

10 sierpnia 2024, godz.: 18:00

Czwarty, ostatni dzień jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego - Jazz w Ruinach! 

Zapraszamy serdecznie na czwarty - ostatni dzień festiwalu Jazz w Ruinach!


1 koncert - godz. 19:00


Mike Parker Trio (USA)

Przygotujcie się na niezapomniany muzyczny wieczór z Mike Parker Trio – nowatorskim projektem nowojorskiego kontrabasisty i kompozytora Mike'a Parkera. Magazyn JazzPRESS opisał jego muzykę jako "genialną symbiozę każdego gatunku", pełną oryginalności, świeżości i nieprzewidywalności.

W skład zespołu wchodzą:

- Mike Parker – kontrabas, kompozycje

- Wojciech Lichtański – saksofon altowy

- Maksymilian Olszewski – perkusja

Muzyka Mike Parker Trio czerpie inspiracje z szerokiego spektrum – od Charlesa Mingusa i Radiohead po Maurice’a Ravela i A Tribe Called Quest. Doświadczenie i chemia między muzykami, z którymi Parker współpracował przez ostatnią dekadę, gwarantują niezapomniane doznania na żywo.

Nie przegapcie okazji, aby usłyszeć na żywo kompozycje Parkera oraz interpretacje utworów jego ulubionych artystów. Przyjdźcie i zanurzcie się w niezwykłym świecie muzyki Mike Parker Trio podczas festiwalu Jazz w Ruinach!


2 koncert - godz. 21:00


Margo Zuber - Cisza

Margo Zuber - Cisza to zespół, który wprowadza słuchaczy w świat unikalnych dźwięków i głębokich emocji. Debiutancki album wybitnej wokalistki - "Cisza", zawiera autorskie kompozycje Margo, które łączą organy Hammonda grające partie basu z fortepianem, tworząc niepowtarzalne brzmienie.

Tytuł albumu odzwierciedla stan odosobnienia i introspekcji, gdzie cisza przeplata się z natłokiem myśli. Muzyka zespołu zachęca do zatrzymania się i refleksji, prowokując do odnalezienia spokoju w chwilach ciszy.

 

Skład zespołu:

- Margo Zuber – wokal

- Kajetan Galas – organy Hammonda

- Mateusz Pałka – fortepian

- Grzegorz Pałka – perkusja

To wyjątkowa okazja by w Gliwicach doświadczyć magii muzyki wybitnej Margo Zuber – z płyty „Cisza” na żywo podczas festiwalu Jazz w Ruinach. To będzie wieczór pełen niezapomnianych dźwięków i głębokich przeżyć, szczególnie że Kajetan Galas to tg. Jazz Forum od kilku lat najlepszy organista jazzowy w Polsce!

·  Margo Zuber – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, nauczycielka śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach, koncertowała w Polsce, Europie i Azji. Laureatka licznych nagród, w tym nagrody specjalnej Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

·  Kajetan Galas – organista i pianista, wielokrotny laureat Pierwszego Miejsca w kategorii Organy według magazynu Jazz Forum. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, lider formacji Organ Spot, współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. Michałem Urbaniakiem i Stanisławem Soyką.

·  Mateusz Pałka – pianista jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Laureat prestiżowych nagród, występował w wielu krajach Europy, współpracował z wybitnymi artystami polskiej i europejskiej sceny jazzowej.

·  Grzegorz Pałka – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu nagród na konkursach i festiwalach jazzowych. Współpracował z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Henryk Miśkiewicz i Piotr Orzechowski.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij