Daniel Ryciak

Konferencja prasowa

Konferencja prasowa odbyła się 26 kwietnia, czyli w dniu rozpoczęcia festiwalu JAZZtrzębie oraz cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą. 

 
Konferencja prasowa

Na konferencji prasowej opowiadaliśmy o wykonawcach, o tym jak doszło do organizacji festiwalu w mieście Jastrzębie-Zdrój, o planach koncertowych w mieście Gliwice. Opowiadaliśmy też o nieco dalszych planach, w tym o festiwalu Jazz w Ruinach.


Zaczęliśmy jednak od posumowania dotychczasowej działalności i naszej już blisko trzyletniej obecności klubowej w nowej przestrzeni, w nowym miejscu, czyli w Klubie Muzycznym 4ART. Warto to podkreślać, bo okazuje się, że stworzyliśmy razem niezwykłe miejsce, symbiozę dwóch organizacji, których połączone siły zaczynają bardzo silnie oddziaływać na lokalną społeczność, nie tylko muzyczną zresztą. Liczba koncertów, jam sessions, liczba muzyków i publiczności (często nadkomplety), nazwiska światowej sceny jazzu, bluesa, ale także piosenki artystycznej i aktorskiej, czy też wręcz – kameralnej sceny teatralnej. To wszystko w jednym miejscu, dzięki współpracy, która narodziła się też dość nieoczekiwanie. I trwa już blisko 3 lata.


Udało się stworzyć zupełnie nową jakość i niezwykłe miejsce na mapie Gliwic i regionu. I będziemy się starać rozwijać ten kierunek.

Dziękujemy wszystkim obecnym, Radiu Katowice, Dziennikowi Zachodniemu, portalowi Dzisiaj w Gliwicach, fanom i blogerom. Dziękujemy też za zainteresowanie Radiu CCM, Radiu ESKA, Nowinom Gliwickim, MeloRadiu, które ze względów logistycznych nie mogły dotrzeć na konferencję, ale nagrywały wypowiedzi prezesa SJC wcześniej. 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij