Daniel Ryciak

JAZZtrzębie Festiwal 2020, czyli sukces w czasie pandemii

Festiwal, pomimo niezliczonej liczby przeszkód i perturbacji związanych z pandemią, udało się dopiąć i zrealizować. Podczas finału wydarzenia, które odbyło się w MOKu w Jastrzębiu Zdroju wystąpili Piotr Budniak Essential Group feat. David Dorůžka oraz Dorota Miśkiewicz i Atom String Quartet.

JAZZtrzębie Festiwal 2020, czyli sukces w czasie pandemii

Udało się i to naprawdę wspaniale. Publiczność, pomimo przesuwania dat festiwalu, pomimo pandemii i innych mniejszych perturbacji nie opuściła festiwalu, zjawiła się na koncertach. Warto dodać, że jednych z pierwszych w okresie „odmrożeń” pandemicznych. Były to więc także pierwsze lub też jedne z pierwszych koncertów artystów festiwalowych w okresie ostatnich kilku miesięcy. 

Nowym dla nas i festiwalu elementem były transmisje online z koncertów, które także okazały się sukcesem. Naprawdę ogromne zainteresowanie i dobra jakość, bez problemów technicznych, o które drżeliśmy.
I wspaniałe koncerty. Piotr Budniak, prawdziwy intelektualista jazzu, szukający balansu między rozumem, sercem i duchem, zafascynowany translacją melodii w materię rytmiczną oraz mistrz światowej sceny gitary David Dorůžka. A zaraz po nich najpiękniejszy głos polskiej sceny jazzowej, czyli Dorota Miśkiewicz i Atom String Quartet, jedyny kwartet smyczkowy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie, które nie boją się improwizować (i to w dodatku dobrze). W kompozycjach, które w tym zestawieniu, czyli głosu z kwartetem zyskały zupełnie nowe, niezwykle piękne brzmienie.

Dziękujemy artystom, dziękujemy władzom miasta Jastrzębie Zdrój za tak mocne wsparcie i pomoc w doprowadzeniu festiwalu do realizacji, dziękujemy sponsorom, którzy nas nie opuścili. I dziękujemy publiczności, bo bez Was kochani, to by się nie udało.

Foto Maciej Kanik / Aneta Czarnocka - Kanik

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij