Daniel Ryciak

Obraz na żywo

Happening artystyczny w ramach wystawy.

Obraz na żywo


W ramach 2. Międzynarodowej wystawy plakatu Master Class vs Young Blood pod hasłem „Make Jazz Not War” realizowane są także happeningi artystyczne, w tym tworzenie obrazu na żywo, którego inspiracją jest muzyka. Trzeba dodać, że wystawie towarzyszą koncerty muzyki improwizowanej. Mamy więc muzykę improwizowaną i sztuki wizualne także wyimprowizowane. Jedno i drugie powstaje na oczach (i uszach) zgromadzonej w zabytkowej Hali Modeli GZUT w Gliwicach.


Poniżej zdjęcia z aktu twórczego oraz samo działo. Należy dodać, że obraz powstał z wykorzystanie arb UV, stąd jego inny wymiar i ekspozycja w oświetleniu ultrafioletowym.
Obraz tworzyła Emanuela Sutyła, grafik projektant, stypendystka Rektora, absolwentka Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach ze specjalizacją grafika reklamowa oraz grafika warsztatowa. Twórczo pracuje w studio / galeria Tecken w Radzionkowie, a od 2019 roku na macierzystej uczelni pełni funkcję asystentki pod przewodnictwem dr hab. Tomasza Kipki, prof. WST. Współpracuje również z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej.


Wnuczka pszczelarza, zakochana w pszczołach i innych owadach. Czerpie inspirację z ich świata i stara się dostrzegać nawet najdrobniejsze piękno.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij