Daniel Ryciak

SJC w Sofii

SJC w Sofii

SJC w Sofii

SJC, jako członek europejskiej rodziny zrzeszonej w największej europejskiej organizacji jazzowej, czyli Europe Jazz Network, uczestniczył w dorocznej konferencji organizowanej przez EJN, w tym roku w Sofii, stolicy Bułgarii.

Niezliczona ilość spotkań, seminariów, grup dyskusyjnych, prezentacji, koncertów oraz poznawania rodzimej, bułgarskiej kultury. Oczywiście, z naciskiem na jazz, chociaż nie tylko. Jeżeli ktoś pyta dlaczego akurat w Bułgarii, to odpowiedź kryje się w tytule tegorocznej konferencji, czyli „Breaking New Ground”. Środowiska europejskiej otwierają się na nowe kierunki i możliwości współpracy, rozszerzając sieć partnerów. Dla wielu, co tu kryć, była to też niezwykła okazja by poznać bułgarską scenę jazzową, o której sporo członków naszej rodziny europejskiej miała mgliste pojęcie. Jak to się zwykle okazuje, wynikające z natłoku innych informacji, bo bez dwóch zdań scena ta i artyści bułgarscy wymagają większego zainteresowania.

A przy okazji, była to także doskonałą okazja by znów się spotkać twarzą w twarz, a nie tylko poprzez media elektroniczne. Był to więc czas bardzo owocny, ciekawy i po prostu dobrze spędzony, w doborowym towarzystwie. Jakie będą efekty nawiązanej współpracy, pokaże już przyszły rok.

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij