Jan Kwaśnicki - członek honorowy, założyciel

Jan Kwaśnicki - pianista, aranżer, w latach 60-tych lider jednego z najlepszych, europejskich zespołów jazzowych, Kwartetu Jana Kwaśnickiego. Ojciec założyciel Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club. Zmarł w nocy z 29 na 30 lipca 2017.

Laureat Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Studentów w 1958 r. Występował w Filharmonii Narodowej, na Festiwalu Jazz Jamboree. Nagrywał w radio, brał udział programach telewizyjnych. Współpracował m.in. z Adamem Jędrzejowskim (dr) , Stanisławem „Drążkiem” Kalwińskim (alt sax.) , Stanisławem Otałęgą (b)

Lider "Kwartetu Nowoczesnego Jana Kwaśniciego". Kwartet ten ta jako jeden z pierwszych polskich zespołów jazzowych wyjechał na tourne za żelazną kurtynę w PRL-u ( w 1960 r. ). W latach 60-tych był akompaniatorem solistów ze studenckich kabaretów „Pstrąg” i „STS”. Wśród tych solistów był Wojciech Młynarski i Jan Pietrzak.

Poniżej wywiad z Janem Kwaśnickim zrealizowany w 2014 roku w ramach projektu: 60 lat jazzu w Gliwicach – Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club - realizacja wywiadów audiowizualnych z twórcami życia jazzowego w Gliwicach na przestrzeni 60 lat.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij