Patrycja Warzeszka - Grafik / Fotografik

Patrycja to rocznik 1990. Absolwentka PWSZ w Raciborzu, gdzie obroniła licencjat z malarstwa w pracowni prof. K. Cieślika oraz z projektowania graficznego w pracowni dr hab. G Haoderka. Tytuł magistra sztuki uzyskała na UŚ – z projektowania graficznego w pracowni dr hab. T. Kipka oraz z grafiki warsztatowej w pracowni prof. J. Piech-Kalarus.

Laureatka programu Program Najlepszy Dyplom – Grafika 2016. Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych, m.in. we Wrocławiu, Bytomiu, Cieszynie, Raciborzu, Gliwicach, Żorach, Rybniku. Członkini grupy artystycznej „Anonimowi Artyści”. Laureatka 24. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (2015). Uczestniczka Aukcji Młodej Sztuki w Krakowie organizowanych przez Sopocki Dom Aukcyjny. 

Laureatka pierwszego miejsca w konkursie 'Katowice w obiektywie' 2017.

Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem olejnym oraz fotografią. Charakterystyczną cechą jej twórczości jest niezwykła precyzja, perfekcja wykonania i dbałość o detale. Jak sama mówi: „czasem aż do przesady – brak jednej z tych cech pogłębia niebezpieczne nerwice”. Uspokoić potrafi ją jedynie dźwięk migawki, dobry breakdance’owy beat i zapach farb olejnych. W sztuce artystkę interesują przede wszystkim zagadnienia formy i kompozycji. Ceni sobie minimalizm, porządek i dobry warsztat.


Jej opis i założenia dotyczące wzoru identyfikacji wizualnej XVII edycji cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą:

Grafika w tle to grafika warsztatowa - matryca została wycięta w tekturze modelarskiej, następnie odbita pod prasa; bazą matrycy jest litera “A”, jej powielenie). W kolejnych projektach (kolejne plakaty koncertowe cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2018) pojawią pierwsze litery imienia/nazwiska wykonawcy bądź wykonawców, również zaaranżowane w podobny sposób. Zmieniać się będzie także kolor kompozycji.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij