https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Joanna Szymała - Śląski Jazz Club

Joanna Szymała - Skarbnik Zarządu

Absolwentka studiów I i II stopnia o kierunku Kompozycja i teoria muzyki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, które ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. zw. Eugeniusza Knapika. Oprócz muzyki poważnej fascynuje ją jazz, dlatego ukończyła równolegle studia w zakresie kompozycji i aranżacji na kierunku Jazz i muzyka estradowa na tej samej uczelni. W 2019 r. uzyskała stopień naukowy doktora sztuk muzycznych.

Joanna Szymala jest laureatką wielu konkursów kompozytorskich. Zdobyła I nagrodę za utwór Continuum na orkiestrę symfoniczną w Konkursie Kompozytorskim im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach, (2011), otrzymała Nagrodę za najlepszą pracę konkursową w Konkursie dla Młodych Kompozytorów w ramach Gorzowskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej 2013 za kwartet smyczkowy “Mgnienia i morze”. Uzyskała także III Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „GENERACE” 2016 w Ostrawie. Joanna Szymala jest także stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2012/2013.


W swoim dorobku twórczym posiada, oprócz utworów kameralnych i symfonicznych, także kompozycje elektroniczne i elektroakustyczne.


Jej utwory wykonywane były podczas licznych koncertów i festiwali, między innymi Festiwalu Muzyki Nowej (2010), Brand New Music (2009, 2012, 2014), Śląskich Spotkań z Muzyką Nową (2011), Gorzowskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej (2013), Festiwalu Muzycznego im. Henryka Mikołaja Góreckiego (2013), Musica Polonica Nova (2014), Festiwalu Prawykonań (2015).


Współpracowała z wieloma wybitnymi zespołami i artystami, m.in. Orkiestrą Muzyki Nowej, Kwartetem Śląskim, Filharmonią Śląską, Filharmonią Kaliską, Joanną Freszel, Satellite Orchestra z udziałem gości specjalnych (m.in. Natalii Kukulskiej, Piotra Cugowskiego, Kasi Cerekwickiej, Wojciecha Myrczka).

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33